Žádané letovisko
Nejen samotné letovisko Bodrum, a i celý stejnojmenný poloostrov, na kterém se spolu s dalšími prázdninovými středisky nachází, patří k vůbec nejzajímavějším místům v celé zemi. Poloostrov Bodrum je k nalezení v západní části Turecka a dalo by se říci, že je situován přímo naproti řeckým ostrovům Kos a Rhodos. Na ostrov Kos je to z Bodrumu jen něco málo přes 5 kilometrů, na Kalymnos je třeba přeplout asi 10 kilometrů široký průliv. Svou jedinečnou přírodou a příjemným teplým klimatem láká Bodrum do svých letovisek turisty a cestovatele nejen z Evropy, ale z celého světa. Okolí Bodrumu se však netěší popularitě pouze mezi turisty. Své rezidence tady mají i nejrůznější umělci a jiní významní obyvatelé Turecka. A to včetně té nejbohatší společenské vrstvy. Ne nadarmo proto bývá Bodrumu někdy přezdíváno turecké Saint Tropez.
Dražší ubytování
Popularita konkrétního prázdninového střediska, a to se netýká pouze letovisek v Turecku, mezi bohatšími společenskými vrstvami s sebou nese ve vztahu k běžným turistů vedle mnoha výhod a pozitiv i ne tak příznivé skutečnosti. Kdo plánuje dovolenou v některém z letovisek na poloostrově Bodrum, zejména v hlavní sezóně může být poněkud zaskočen poměrně vysokými cenami za ubytování v hotelích. Zájem o dovolenou na Bodrumu a poměrně omezené ubytovací kapacity v této části Turecka často zvedají v atraktivních prázdninových termínech ceny za nocleh nad turecký průměr. Avšak v mimosezóně, nebo pokud se podaří v čase nejvyšší turistické sezóny sehnat zajímavý last minute zájezd, je možné na Bodrum odcestovat a strávit v něm příjemnou letní dovolenou u moře za poměrně slušné peníze. Turisté, kteří se nakonec na Borum dostanou, pak velmi často pochopí, proč bývá tento kout na Egejském pobřeží v západní části Turecka tak často řazen mezi přírodní skvosty.
Příjemná atmosféra
Obecně platí, že Bodrum a jeho letoviska jsou ideálním místem k prožití příjemné letní dovolené u moře v Turecku. Na turisty jednotlivce, páry i celé rodiny čeká v této malebné části Turecka ideální kombinace prvotřídních pláží s povrchem z jemného písku, průzračně čistého moře, kvalitních možností ubytování a turistických služeb na vysoké úrovni. K tomu všemu je třeba připočítat zachovalé kulturní tradice a překrásnou přírodu. A v neposlední řadě míří na dovolenou na Bodrum spousta turistů i kvůli bohatému nočnímu životu. Prázdninové středisko Bodrum se nalézá na členitém poloostrově, jenž vybíhá západním směrem do vod Egejského moře.
Centrum jižní části Egejské riviéry
Samotné město Bodrum je administrativním centrem jižní části turecké Egejské riviéry. Jde o poměrně velké město, v současné době zde trvale žije asi 150.000 obyvatel. V antice neslo město jméno Halikarnassos a za svůj rozkvět a prosperitu vděčí králi Mausolovi. Tento starověký panovník zde byl také pochován. Místem posledního odpočinku krále Mausola je po něm pojmenované Mauzoleum. Tato stavba, i když se z ní do současnosti zachovaly pouze ruiny, bývá řazena mezi 7 divů světa starověku. Starověký Bodrum byl též rodištěm známého historika Hérodota z Halikarnassu.
Staré městské jádro
Bodrum patřil již ve starověku k nejvýznamnějším přístavům v regionu Středozemního moře. A na této funkci se nic nezměnilo ani v dnešní době. Vedle nákladního přístavu dnes Bodrum slouží i jako populární přístaviště jachet. Jejich majitelé či nájemci tady rádi kotví během plaveb po Egejském a vlastně i Středozemním moři. Vjezd do bodrumského přístavu stále ještě stráží zachovalá pevnost ze středověku. Tu zde postavili rytíři řádu Johanitů. Původně však šlo o hrad, jenž byl později přestavěn. V těsné blízkosti jachetního přístavu najdou návštěvníci Bodrumu živou a pulzující promenádu. Ta je lemována spoustou restaurací, kaváren, barů a obchodů. Mezi letovisky Egejské riviéry totiž Bodrum patří k rušným turistickým střediskům. Noční život a zábava tu obvykle utichá až pozdě k ránu.
Ubytování
Většina turistů na Bodrumu oceňuje a vítá, že zdejší ubytovací kapacity jsou často citlivě zasazeny do okolní přírody. Hosté místních hotelů a apartmánů se tady obvykle cítí příjemně, protože jejich ubytovací zařízení se většinou nalézá ve svěží zelení porostlých kopcích. Nejčastějšími dřevinami, rostoucími na pahorcích Bodrumu, jsou olivovníky, pinie a nejrůznější druhy citrusovníků. Příjemné prostředí bývá jedním z hlavních důvodů, proč je Bodrum s oblibou vyhledáván coby destinace k odpočinku a relaxaci. A to nejen mezi návštěvníky ze zahraničí, ale je současně oblíbeným dovolenkovým cílem samotných Turků.
Koupání a pláže
Pláže podél pobřeží poloostrova Bodrum mají jak písečná povrch, tak se tady dá koupat i na plážích s kamenitým nebo dokonce skalnatým povrchem. Na své si tu přijdou jak příznivci mírného a pozvolného vstupu do vody, tak i turisté, ca dávají raději přednost skalám. Právě takovým jedincům totiž Bodrum nabízí možnost skočit do tyrkysově modrých vod Egejského moře z vysokého útesu. Řada pláží na Bodrumu se může pyšnit oceněním Modrou vlajkou Evropské unie. A to nejen za čistotu vody podél pobřeží, tak i samotných pláží. Mořská vody podél Bodrumu je průzračně čistá. Je ideální ke koupání a vodním hrátkám, neboť je příjemně prohřátá horkým sluncem. Samozřejmostí bodrumských plážích jsou i kvalitní služby. Aktivní jedinci zde mají k dispozici řadu sportovních zařízení, kde se mnou věnovat nejrůznějším volnočasovým aktivitám. K oblíbeným činnostem patří potápění, šnorchlování, vodní lyžování nebo jízda na vodním skůtru.
Výlety po okolí
Bodrum si oblíbili především příznivci poklidné dovolené a opalování se na písečné či oblázkové pláži v hřejivých paprscích horkého slunce. Stále častěji sem ale míří i turisté, kteří neradi zůstávají na jednom místě a láká je poznávání. Ať tak či tak, nikdo by si rozhodně neměl nechat ujít výlet k nedalekým ruinám již zmíněného Halikarnassu a jeho mauzolea.
Nedaleko Řecka
Až do třicátých let 20. století tvořili většinu obyvatel oblasti v okolí poloostrova Bodrum ortodoxní Řekové. Proto určitě žádného z turistů nepřekvapí, že je ze místních vesniček až do dnešních dnů cítit atmosféra původního Řecka. Tu ke všemu umocňují ruiny a rozvaliny rozpadajících se kostelíků, staré kamenné domy nebo větrné mlýny. Větrných mlýnů jsou podél pobřeží desítky. A když už je řeč o Řecku, díky malé vzdálenosti k řeckým ostrovům Kos a Rhodos si mohou návštěvníci Bodrumu svou dovolenou zpestřit kupříkladu výletem na některý z nich.
Gumbet
V jižní části poloostrova Bodrum, jen necelé 3 kilometry od centra města, je k nalezení městečko Gumbet. Gumbet se rozkládá podél jedné z nejdelších a také nejoblíbenějších pláží Bodrumského poloostrova. Její povrch je tvořen jemným pískem bílé barvy a vstup do vody je tady pozvolný. Proto bývá Gumbet častým a nutno říci, že i velice oblíbeným, cílem pro dovolenou rodin s malými dětmi.